Disse rykker opp fra egne rekker

Det er med stor glede at vi kan dele nyheten om at Karoline Stock Evje, Håkon Lagesen og Stine H. Barstad blir partnere i Wikborg Rein fra 1. januar 2026.
Lesetid 3 minutter
- Vi er utrolig stolte av å se så talentfulle advokater, som har gått hele sitt karriereløp i Wikborg Rein, ta steget opp i vårt partnerskap. Alle tre blir partnere innenfor fagområder der Wikborg Rein har en svært sterk markedsposisjon, og der vi planlegger for ytterligere kraftig vekst. Disse nye partnerne vil spille en stadig mer sentral rolle i denne utviklingen, sier Managing Partner, Geir Sviggum.
Kraftig vekst
Også Ole Henrik Wille, som leder vår virksomhetsgruppe for Corporate, Finance and Transactions, der de tre jobber, gleder seg over opptaket.
- Wikborg Reins Corporate-avdeling har fortsatt sin kraftige vekst i 2025 - og med slik ekspansjon er vi helt avhengig av nye talenter i partnerskapet som kan bidra med å styrke vår allerede sterke posisjon i markedet, sier Wille.
- Særlig gledelig er det at alle tre har gått veien fra advokatfullmektig til partner her i Wikborg Rein. Dette bekrefter at vår karriere- og utviklingsmodell fungerer, og at vi evner å beholde og utvikle dyktige talenter internt, poengterer han.
En milepæl
Karoline Stock Evje har jobbet med kapitalmarked hele sin karriere og er en svært erfaren og flink kapitalmarkedsadvokat med meget bred transaksjonserfaring.
- Karoline har vært med på de fleste av de største kapitalmarkedstransaksjonene vi har jobbet med de siste årene, er meget sterk faglig og vil sammen med de andre partnerne bidra til utviklingen av vår gode markedsposisjon i kapitalmarked, sier Wille.
Hun gleder seg stort til å bli partner i Wikborg Rein.
- For meg er det en milepæl og en tillitserklæring jeg på ingen måte tar for gitt. Jeg er stolt av - og takknemlig for å jobbe i et firma med så mange dyktige og dedikerte mennesker, ikke minst i kapitalmarkedsteamet der jeg hører til. Det blir inspirerende å kunne bidra til utviklingen av et allerede sterkt team i en ny rolle, sier Evje.

Planlegger for fortsatt vekst
Håkon Lagesen har som de to andre jobbet for det samme teamet i hele sin tid i firmaet.
- Wikborg Reins næringseiendomsteam er ledende innen sitt fagområde, og jeg ser frem til å fortsette bidraget til avdelingens vekst sammen med resten av teamet. Jeg er veldig takknemlig for muligheten til å bli partner, og gleder meg til å videreutvikle firmaet sammen med kolleger jeg har stor respekt for, sier Lagesen.

Høyt verdsatt av klientene
Stine H. Barstad har jobbet med finansiering hele sin karriere.
- Stine jobber både med bank, obligasjonslån og direct lending og er svært godt likt av våre klienter. Vårt finansieringsteam er markedsledende og med Barstad som partner vil vi styrke denne posisjonen ytterligere, poengterer Ole Henrik Wille.
- Jeg gleder meg veldig til å bli en del av partnerskapet i Wikborg Rein. Finansieringsteamet har vokst betydelig de siste årene og jeg er utrolig stolt over alt vi har fått til sammen. Partnerrollen gir meg forhåpentligvis mulighet til å bidra enda mer aktivt i utformingen av teamets fremtid og videre utvikling, noe jeg synes er svært spennende, sier Barstad.
Vi ønsker alle våre tre nye partnerne hjertelig velkommen i partnerskapet - og lykke til i deres nye rolle fra nyttår!

